• Kiralama Yaşı ve Ehliyet

Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 20 yaşında olmalı ve en az 2 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.

 • Ek Sürücü 

Araçların 3.şahıslarca kullanımı, Polat Oto Kiralama yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

 • Kiralama Süresi 

Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

 • Araç Teslimi

Kiralık aracı ofis müsaitliğine göre adresinizden, hava alanlarından teslim/iade yapabilirsiniz. Polat Oto Kiralama ofislerinin bulunduğu şehirlerde mesai saatleri içerisinde ofise 15 km ye kadar olan mesafelerde teslim veya iade ücreti alınmaz. 15 km üzerindeki mesafelerde ve şehir sınırları dışına teslimat ve iade yapılacaksa, en yakın Polat Oto Kiralama ofisinden kilometre başına 1,5 TL ücret alınır.

 • Kiralama Geç İade

Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Polat Oto Kiralama aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

 • Kiralama Erken İade

Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

 • Trafik Cezaları

Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Polat Oto Kiralama tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

 • Ek Ürün ve Hizmetlerimiz

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

Çocuk Koltuğu ve Yükseltici

Adrese Teslim ve İade

Genç Sürücü Hizmeti

Ek Sürücü Hizmeti

 • Kilometre Sınırları

Araç gruplarımızın günlük ve aylık kiralama bazında kilometre limitlerini ve kilometre aşımında yansıyacak olan tutarı Polat Oto Kiralama rezervasyon bölümünü arayarak öğrenebilirsiniz. 0224 225 08 54

 • Ödeme Koşulları, Depozit ve Güvenlik

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Polat Oto Kiralama Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.

 • Rezervasyon İptal veya Değişikliği

Ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücretinden %30 kesinti yaparak kalanı Polat Oto Kiralama  tarafından iade edilecektir.

Ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.

 • Yurt Dışına Çıkış

Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına noter izni olmadan çıkılamaz aksi takdirde cezaya tabidir.

 • Sigorta

Tüm araçlarımız  Full Rent A Car kaskoludur. Sitemizde belirtilen fiyatlara Kasko ücreti dahildir.

     KDV

Fiyatlarımıza Kdv Dahil Değildir Fatura İstendiği Takdirde %18 Kdv Farkı Müşteriden Talep Edilir.